top of page
  • Hazal Tilki

Sedef Hastalığı

 Sedef hastalığı, yaygın olarak psoriasis olarak da bilinen bir cilt hastalığıdır. Bağışıklık sisteminin anormal bir şekilde çalışması sonucu cilt hücrelerinin hızla büyümesine neden olan bir durumdur. Bu hızlı büyüme, ciltte kırmızı, kabarık lekelerin ve pullanmanın oluşmasına yol açar. Sedef hastalığının nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, genetik ve çevresel faktörlerin etkili olduğu düşünülmektedir. Tedavisi genellikle cilt üzerine uygulanan kremler, ışık tedavisi (fototerapi) veya ilaçlarla yapılır. Özellikle belirli bir bölgeye yayılmış olan sedef hastalığı olan kişilerin doktora danışarak uygun tedaviyi belirlemesi önemlidir.


Ünlü sanatçı Haluk LEVENT 'Şu anda kollarımda ve ayak diz kapaklarımda egzama-sedef benzeri bi şey var. Vücuduma yayılmadan tedavisini yaptırmak istiyorum. Bir türlü olmadı. Hiç merhemler fayda etmedi. Hadi şimdi sıra sizde? Bulun şu tedaviyi. Kaşınıyor yaa. 1 yıldır kaşınıyor mübarek cümlelerini kullandı ve Harlek Termal de konaklama yaptı.


Kütahya Ilıca'da bulunan bölgesinin en büyük oteli olan Sefakent Harlek Termal otelde konaklama yaptı. Sarıkız Mağarasından doğal kaynaktan çıkan termal suları sayesinde şifa buldu
22 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page